O skupině CFG

Historie skupiny sahá do roku 2010, kdy se dlouholetí přátelé Petr Cimala a Andrej Štaňko rozhodli založit investiční skupinu CFG. Skupina si poměrně rychle našla své místo na trhu a začala tak posilovat svou pozici nejprve v poskytování zajištěných úvěrů a v obchodu s nemovitostmi. Postupně se rozrostla o další služby v oblasti práva nebo informačních technologií.

Dnes je to silná a stabilní skupina s více než třiceti společnostmi a osmi nosnými projekty, které si právem našly své místo na trhu. To dokazují finanční výsledky celé skupiny a každoroční růst navzdory chaotické situaci na trhu. V současnosti investujeme do inovací, do nových technologií a do lidí. Posilujeme naše firemní hodnoty a promítáme je do každodenního fungování skupiny.

.

2010

První setkání

Petr Cimala a Andrej Štaňko, zakládající členové skupiny, se potkali a začali postupně stavět základy skupiny.

2012

Zakládáme Comfort Money

Začínáme v oblasti spotřebitelských půjček a zakládáme Comfort Money s.r.o., jednoho z top licencovaných poskytovatelů spotřebitelských půjček v ČR. Naši odlišnost od zbytku trhu vidíme v rychlosti, individuálním přístupu a v tom, že námi poskytované půjčky jsou vždy zajištěné nemovitostí. Comfort Money je dodnes nejsilnějším článkem celé skupiny CFG.

2015

Zakládáme CFG Real Estate

Rozšiřujeme náš záběr o obchod s nemovitostmi a zakládáme CFG Real Estate s.r.o. Specializujeme se na výkup nemovitostí rezidenčního charakteru, které mají nejčastěji nějakou právní vadu, nebo je chce majitel rychle prodat za cenu nižší prodejní ceny, než je na trhu obvyklé. Vykoupení nemovitosti právně očišťujeme, rekonstruujeme a buď se ziskem prodáváme, nebo zařazujeme do našeho vlastního nemovitostního portfolia.

2017

Inovujeme a dál rosteme

Zakládáme Kryptofond.cz – první kryptofond ve střední Evropě.

Zakládáme Dluhopisomat.cz – online tržiště českých korporátních dluhopisů.

Zakládáme CFG Tech – tým, který zastřešuje naše in-house IT aktivity a nabízí trhu naše zkušenosti s automatizací vnitrofiremních procesů.

2019

Rozšiřujeme záběr

Významně rozšiřujeme náš záběr o advokátní služby. Hlavním úkolem AK Vinohradská s.r.o., naší partnerské kanceláře, je jak podpora společností z portfolia CFG, tak poskytování služeb/know how z oblasti finančního, obchodního, občanského, smluvního, pracovního a trestního práva komukoliv na trhu. AK Vinohradská s.r.o. se mj. specializuje na vydávání dluhopisových emisí, a to jak malých, tzv. emisí de minimis, tak velkých, ke kterým je nutné vypracovat prospekt.

2020

Nová doba, nové výzvy

Zakládáme projekt Podnikatelská záložna, a.s. zabývající se poskytováním zajištěných úvěrů podnikatelům. Podporujeme české firmy zasažené covidem. Naší misí je poskytnout pomocnou ruku těm, kteří to rychle potřebují a podpořit je opětovně nastartovat jejich byznys. Rozšiřujeme tak stávající podnikatelský model Comfort Money s.r.o.

2022

Nový srovnávač dluhopisů

Narodil se první a největší srovnávač dluhopisů, jehož posláním je dělat svět dluhopisů srozumitelnější a přehlednější. 

Dluhopisomat vstupuje do České fintechové asociace a hrdě se řadí mezi top fintech společnosti.

2023

Spustili jsme web aplikace James

Na jaře společnost CFG tech spustila web aplikace James, která emitentům umožňuje efektivně spravovat emise dluhopisů a ušetřit tak až 100+ hodin.

Aplikaci využívají desítky spokojených emitentů.